Pled Rhythm Throw Ciemna Zieleń, Muuto

Kolor
Zielony ciemny
Tworzywo
Tkanina: wełna
Szerokość
130 cm
Wysokość
160 cm
Wełniany pled Rhythm Throw jest bardzo przyjemny w dotyku i posiada dyskretną fakturę. Zaprojektowany został przez kopenhaskich projektantów Aiayu zajmujących się zrównoważonym rozwojem — jest wykonany z wełny baby Lamy o prążkowanej strukturze zapewniającej użytkownikowi komfort i miękkość.

Opisując najwyższą jakość wełny lamy słowem „baby” odnosimy się do niesamowitej miękkość i wyjątkowości tego rodzaju wełny. Lamy, z których pozyskuje się wełnę, swobodnie chodzą w stadach ze swoimi pasterzami na wyżynach boliwijskich. Lamy są własnością wielu rodzin, które rozpoznają swoje zwierzęta po kolorowych frędzlach na uszach lamy. Gdy włosy młodej lamy osiągną pożądaną długość, są strzyżone aby uzyskać surowe włókno na wełnę. Dzieje się to około dwa razy w roku, ponieważ włosy lamy naturalnie zregenerują się po około sześciu miesiącach.

Wełna została pozyskiwana w sposób zrównoważony w Boliwii, a fabryka produkująca koce oczyszcza100% wody poprodukcyjnej, a jednocześnie wykorzystuje 75% z niej. Fabryka posiada również certyfikat WRAP, gwarantujący produkcję w warunkach zgodnych z prawem, humanitarnych i etycznych.

80231
1.249,00 PLN
W magazynie
+
Szczegóły produktu
Dostawa i zwrot
Model 3D
  • Inne produkty z tej kategorii
  • Być może spodoba Ci się także