Blog

Ściana jak dzieło sztuki: te dekoracje odmienią Twoje wnętrze!

13/05/2022

Magpie Black

Efektowny obraz lub oryginalna grafika to wciąż jedna z najpopularniejszych metod na dekorację ścian. Ale to nie jedyna możliwość na ich kreatywne zaaranżowanie. Rozwiązań jest więcej niż myślisz. Oto kilka z nich.

Aby ściana przypominała dzieło sztuki, dekoracja wcale nie musi wyjść spod pędzla artysty! Z pomocą przychodzą takie rozwiązania, jak ozdobna tapeta, która w mgnieniu oka przeistacza nawet najprostsze wnętrze w tropikalny las lub rajski ogród. Taki efekt pozwolą osiągnąć tapety Wall Craft, o żywych kolorach, drukowane na podkładzie strukturalnego winylu. Klasyczne bądź abstrakcyjne wzory, będą stanowić interesujący punkt wyjścia do aranżacji mieszkania. Tapeta drukowana jest ekologicznymi i bezpiecznymi dla zdrowia tuszami lateksowymi na bazie wody. Dobrym wyborem, który ozdobi ściany będą również propozycje marek Dekorami bądź Wallcolors – z motywem zachmurzonego nieba czy kwiatów.

Tapeta Ardea
Elegant marble
Tapeta Nuvolare 2Świetnym pomysłem na ozdobę ścian jest także umieszczenie na nich galerii stworzonej z kilku plakatów, fotografii czy obrazów, zawieszonych na różnej wysokości. Dobrze współgrać będą ze sobą grafiki o podobnej lub zbliżonej kolorystyce, tak jak abstrakcyjny kolaż "Francuska riwiera" od Kuta HOUSE, powstały z kawałków papieru, bazujący na wspomnieniu lata w jednej z miejscowości na południu Francji czy plakat marki Hog Studio. Miłośnikom sztuki współczesnej z kolei z pewnością przypadnie do gustu akt wykonany przez Kuta House.Miłośnikom roślin z pewnością przypadną do gustu skórzane kwietniki Lade marki Steil. Ta oryginalna dekoracja pozwalająca na nietypowe wyeksponowanie kwiatów, które powieszone na ścianie nadają wnętrzu przytulny charakter.

axFvItML4Za6pJeQXx0qudjTokB6jl7Q.jpg?1652427948669

Za ozdobę posłużyć może także lustro. Nie klasyczne, ale z kolorowym szkłem, które rzucaj wyzwanie swojej klasycznej funkcji. Lustra MUUTO świetnie wyglądają w grupach. Połącz je ze sobą i stwórz artystyczną instalację na ścianie.Możliwości jest wiele, a wybór należy tylko do Ciebie.