Alabastrowa lampa wisząca SELENE

Kolor
Beżowy
Tworzywo
Kamień
Styl
  • Art Deco ,
  • Bauhaus ,
  • Minimalistyczny ,
  • Nowoczesny
Szerokość
16 cm
Głębokość
16 cm
Wysokość
15 cm

Każdej nocy bogini Księżyca przemierza nieboskłon na świetlistym rydwanie zaprzężonym w białe konie. Wynurza się z fal Okeanosa na Wschodzie i ponownie zanurza się w nie na Zachodzie. Jej wędrówki po gwieździstym firmamencie stanowiły dla nas inspirację do projektu, który uchwycił piękno księżycowych nocy.

Klosz każdej Selene został wykonany z naturalnego alabastru pochodzącego z Hiszpanii. To materiał o wyjątkowej zdolności do przepuszczania światła, który przybierając formę kuli, wygląda jak tajemniczy i spokojny Księżyc. Selene otula świat miękkim, perlistym blaskiem, tworząc mistyczną i pełną sensualności aurę. Alabastrowy klosz zwieńczają elementy wykonane z litego, złocistego mosiądzu, który z czasem pokryje się szlachetną patyną, subtelnie zwracając uwagę na upływ czasu. Zupełnie jak kolejne wędrówki srebrzystego Księżyca. Dostępna jest również wersja wykonane ze srebrzystego niklu.

Alabastrowa kulista lampa Selene to nasza kolejna propozycja pochodząca z antycznego świata kolekcji Muzy. Odwołanie do sztuki starożytnej sprawia, że Selene to lampa pełna charyzmy, wyrafinowania i szlachetności, które płyną z mitu o bogini Księżyca.

Czy wiesz że…

…alabaster jest to zbity, dobrze prześwitujący, biały lub nieco zabarwiony minerał będący drobnoziarnistą odmianą gipsu? Klosze wykonane z jednej bryły kamienia różnią się od siebie zarówno zabarwieniem, które może przybierać różowawe, lekko beżowe a często zupełnie białe tony, jak i strukturą – niektóre kształty przecinane są ciemnymi żyłkami, inne pozostają w jednolitej jasnej tonacji. Każdy podświetlony wewnątrz intryguje innym rysunkiem. Barwa żarówki potrafi podkreślić ich czystą biel lub nadać im bardzo ciepłej miodowej poświaty.

Ze względu na naturalne właściwości alabastru, wewnątrz ścianek klosza pojawiają się czasem drobne mocniej zwapnione skupiska ziaren mniej przezroczystych, bywają one bardziej widoczne po zapaleniu lampy, nie są jednak wadą klosza, a jedynie naturalna konsekwencją budowy materiału z jakiego je wykonano.

5905943090048
1.612,00 PLN
W magazynie
Beżowy
+
Szczegóły produktu
Dostawa i zwrot
Model 3D
  • Inne produkty z tej kategorii
  • Być może spodoba Ci się także