Szklana Lampa Sufitowa Bibe Nikiel

Kolor
Srebrny
Tworzywo
Szkło
Styl
  • Art Deco ,
  • Bauhaus ,
  • Minimalistyczny ,
  • Nowoczesny
Szerokość
23.5 cm
Wysokość
29.5 cm

Lampa Bibe przyciąga wzrok swoim delikatnym, a jednocześnie prostym i geometrycznym kształtem wzorowanym na ikonicznym projekcie Bibendum Chair. Biały, opalowy klosz w mlecznym odcieniu odpowiada za kryjącą się w niej aurę kobiecości, a elegancji dodaje proste mocowanie z naturalnego, litego  mosiądzu, który z czasem otuli charyzmatyczna patyna. Bibe dostępna jest także w srebrnym połysku wersji niklowej. Obie części są ze sobą połączone specjalnie zaprojektowanymi śrubkami – w sposób charakterystyczny dla epoki.

Szklany klosz lampy Bibe został stworzony ręcznie poprzez wydmuchanie szkła do formy. Sekret niesamowitego uroku, nieosiągalnego w produkcji masowej, tkwi w technice – nierzadko można zauważyć drobne nierówności w ułożeniu trzech warstw szkła, dzięki którym światło nabiera głębi, a w zależności od użytej żarówki spowije wnętrze całą paletą barw – od miodowej łuny po białą, spokojną poświatę.

Dom nie jest maszyną do mieszkania. Jest muszlą człowieka, jego przedłużeniem, uwolnieniem, duchową emanacją. Autorką tego stwierdzenia jest Eileen Gray – pierwsza dama modernistycznego designu. Lampa Bibe to właśnie kobiecość, miękkość i subtelność przełamująca piękny, lecz surowy modernizm.

5907753104311
1.897,00 PLN
W magazynie
Srebrny
+
Szczegóły produktu
Dostawa i zwrot
Model 3D
  • Inne produkty z tej kategorii
  • Być może spodoba Ci się także