Alabastrowy żyrandol KALLIOPE Konstelacja triadyczna

Kolor
Beżowy
Tworzywo
Kamień
Styl
  • Art Deco ,
  • Bauhaus ,
  • Minimalistyczny ,
  • Nowoczesny
Szerokość
52 cm
Głębokość
13 cm
Wysokość
13 cm

Jako jedna z dziewięciu Muz, Kalliope nie przywykła do samotności. Zdecydowanie bardziej naturalne jest dla niej nowe towarzystwo w żyrandolu triadycznym z kolekcji Muzy.

Klosze całej trójki zostały wykonane z naturalnego, hiszpańskiego alabastru. Ten podobny do marmuru kruszec posiada wyjątkową zdolność do przepuszczania promieni światła. Rozproszone w ten sposób wiązki tworzą przepiękną, sensualną łunę delikatnego blasku. Zwieńczeniem żyrandolu są elementy z litego mosiądzu pokrytego niklem oraz z czystego litego mosiądzu, który pierwotnie przypomina o szlachetnym złocie, a po czasie, okrywszy się patyną, o upływie czasu,

Stosowany już w starożytnej Grecji urokliwy kruszec oraz metal szlachetny, noszący w starożytności nazwę aurum – oto jedno z najbardziej klasycznych połączeń, bezpośrednio odsyłające do wzniosłego antyku. Żyrandol potrójny Kalliope doskonale wpisze się we wnętrza zarówno nawiązujące do tej epoki, jak i przestrzeni współczesnych, stawiających na niebanalne wykończenie. Żyrandol –  jak gdyby odwrócenie postaci Meduzy – oczaruje wszystkie przyglądające się jej oczy. Jako że sama istnieje z kamienia, może już w zamian dać tylko piękno chwili, spokój duszy i nostalgiczny komfort.

5907753104120
3.938,00 PLN
W magazynie
+
Szczegóły produktu
Dostawa i zwrot
Model 3D